قانون سمع شکایات وزارت امربالمعروف، نهی عن المنکر از سوی امیرالمؤمنین حفظه الله توشیح و نافذ گردید

org_admin
Tue, Mar 26 2024 2:09 PM

۱۴۴۵/۹/۱۶ ه ق

محترم شیخ صدیق الله معین سمع شکایات وزارت امربالمعروف، نهی عن المنکر و سمع شکایات در کنفرانس خبری که به همین منظور در تالار کنفراس های  مرکز رسانه های امارت اسلامی برگزارش شده بود گفت: قانون  سمع شکایات در دو فصل، بیست سه ماده و یک مقدمه از سوی امیرالمؤمنین حفظه الله توشیح و نافذ گردید.

شیخ صدیق الله معین سمع شکایت این وزارت در جمع از خبرنگاران افزود، وزارت امربالمعروف، نهی عن المنکر و سمع شکایات بر اساس این قانون مکلف است تا برای همه شهروندان فضای را ایجاد کند که همه اقشار جامعه بتوانند شکایات شان را به گونه آزادانه به این وزارت شریک نمایند.

همچنان مسئولان وزارت امربالمعروف، نهی عن المنکر و سمع شکایات رسیدگی به شکایات مردم را یکی از برنامه های اساسی شان عنوان نموده می گویند: وزارت امربالمعروف، نهی عن المنکر قانون که از سوی عالیقدر امیرالمؤمنین حفظه الله توشیح شده است، در آن نحوه رفتار مسئولین و کارمندان امارت اسلامي با شهروندان بیان شده، مطابق به احکام الهی می باشد که در آن به هیچ فرد یا مقام اجازه نمی دهند بالای شهروندان ظلم نمایند و این قانون از حقوق شهروندان حمایت می‌کند.

به باور معین سمع شکایات وزارت امربالمعروف، نهی عن المنکر در یک سال گذشته به هزار ها شکایات از سوی شهروندان به این معینیت ثبت شده و معینیت سمع شکایات به اکثریت آنها رسیدگی نموده است.

Latest news

Sat, Apr 27 2024 2:57 PM
Background image

Officials of the Ministry MOPVPV hold a coordination meeting with scholars & imams of mosques of Kabul city.

In this meeting the implementation of the decrees, commands and recommendation of Ameerul Momineen (Allah bless him), establishing virtue and preventing vices in society and supporting. . .

BACK TO NEWS